AddThis Social Bookmark Button
  • Umiarkowane spożycie piwa prowadzi do zmniejszonego odkładania się tłuszczu, zmniejsza ryzyko zawału serca, zmiejsza poziom cukru we krwi, uspokaja (no nie zawsze...) a także zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych i nerkowych. Sugestie na temat antyrakowego działania piwa wypowiadali dr Protti i dr med. Hermann. Badania dr. med. Enders'a i dr. med. Hermann'a, potwierdzają znaczący wpływ piwa na zahamowanie rozwoju zarazków gruźicy.
  • Wielbiciele piwa w różny sposób wyrażają swoje uczucia. Jeden z Francuzów napisał 100 tysięcy razy słowo piwo, a zajęło mu to półtora roku. Aż strach pomyśleć co będzie się działo, gdy przyjdą mu do głowy oświadczyny.
  • Jedna z czeskich piwiarni w niezwykły sposób postanowiła ułatwić życie swoim klientom. Właściciele zainwestowali w specjalną rynienkę z bieżącą wodą, którą umieścili tuż pod kontuarem baru. A to wszystko po to, aby goście nie odrywali się od swojego ulubionego napoju i nie tracili czasu na wędrówki na stronę.
  • Najdłuższa lada barowa ma długość 123,7 metra. Znajduje się w Beer Barrel Saloon w Put-im-Bay w South Bass w Ohio. Bar otwarty w 1989 roku wyposażony jest w 56 kranów z piwem.
  • 18 letnie badania wykazały, że osoby do wieku 50 lat, regularnie spożywające piwo, osiągały lepsze wyniki w testach wiedzy, niż nie pijący.
  • Ciemne piwo, ze względu na zawartość flawonoidów ma podobny wpływ na serce jak czerwone wino. Czescy eksperci uważają, że erotyczne oddziaływanie piwa nie tyle wynika z faktu, że napój ten zawiera alkohol, ile z tego, że jest on bogaty w minerały, mikroelementy i witaminy. W litrze piwa jest 50 mg, czyli 7 proc. dziennego zapotrzebowania wapna, 20 mg czyli 2 proc. dziennego zapotrzebowania fosforu, 105 mg, czyli aż 49 proc. zapotrzebowania magnezu mającego m.in. wpływ na procesy metaboliczne oraz spore ilości aminokwasów i witamin B1, B2, B3 i B6 odpowiadających m.in. za odżywianie komórek, regulację centralnego systemu nerwowego i produkcję czerwonych ciałek krwi. Według specjalistów, najbardziej erotyczne w skutkach jest warzone w Nachodzie, mające 10-procent alkoholu, ciemne piwo ?Primator Double?. Przynajmniej od czasu do czasu pije piwo ponad 70 proc. osób w wieku 15 lat i więcej. Co najmniej raz w tygodniu pije ten trunek 41 proc. Polaków. Średnio pijemy piwo prawie pięć razy w miesiącu.
  • Dwóch kawalarzy ze Stanów Zjednoczonych przyczepiło do wozu pary nowożeńców łańcuch z puszek po piwie o długości 500 metrów. Jak dotąd jest to najdłuższy ?bagaż? jaki ciągnęła za sobą młoda para...
  • Trębacze, jak wiadomo, ćwiczą mięśnie policzków i robią to na różne sposoby... Jeden z nich postanowił rozciąganie połączyć z ustanowieniem rekordu. Przez 6 godzin trzymał on w ustach 0.33 litra piwa.
  • Aby znaleźć się w księdze rekordów ludzie wpadają na różne pomysły. na jeden z dziwniejszych wpadł pewien Belg. Postanowił on bowiem umieścić swój palec wskazujący w butelce i trzymać go tak przez 2 miesiące. Wytrzymał niestety tylko 2 tygodnie, ale i tak jak dotąd jest rekordzistą...

Polecamy

Fundacja Paragraf

Ostatnio dodane

Prawdziwa Historia powstania działalnośći i upadku Polskiej Partii Przyjaciół Piwa
 
Uznałem, że warto przybliżyć działalność prawdziwej już legendy politycznej, jaką by...
Z ławy piwnej do sejmowej

Palikot? A pamiętacie Partię Przyjaciół Piwa?

 
20 lat temu, podczas inauguracyjnego posiedzenia S...
ZOSTAŃ ZAŁOŻYCIELEM PPPP

ZOSTAŃ ZAŁOŻYCIELEM, REJESTRACJA PPPP, POTRZEBA NAM PONAD 1000 PODPISÓW
Listy z podpisami...

SPRZEDAŻ KOSZULEK I KUFLI

Mamy już w sprzedaży T-shirty z nadrukiem PPPP w cenie 30 zł. (za 1 sztukę + koszty wysyłki ...

ŁAWY PPPP

Podstawową strukturą organizacyjną w terenie są ?ŁAWY?. Na terenie każdego powiatu m...

APEL DO WŁAŚCICIELI LOKALI GASTRONOMICZNYCH, PUBÓW, RESTAURACJI, KAWIARNI, BARÓW itd.

Najlepszym rozwiązaniem organizacyjnym jest powołanie do życia ?Ławy Lokalnej PPPP?, a następn...

Kogo należy przebadać?

Najlepsze piwo?

PPPP powinna być ?